ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

26 Kasım 2020

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Sincan’da gerçekleştirilen, Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldı.
“Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”
Karar duruşması sonrasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkaya, “Sincan’da Akıncı Davaası olarak bilinen 15 Temmuz davalarından Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldık” dedi. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin son kararını verdiğini ve Fetöcü terör örgütü üyelerine ceza yağdırdığını vurgulayan Milletvekili Özkaya, “Terör örgütü üyelerine hem Türkiye Cumhuriyeti anayasal sistemini değiştirmeye teşebbüs etmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi, hemde Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Özel Hareket Dairesini bombalayarak şehit ettiği her bir insan için ayrı ayrı cezalar verildi. Bu şunu gösteriyor, Türkiye’de darbe yapmaya teşebbüs eden kim varsa sonunda Türk Mahkemeleri önünde hesap vereceğini, yargılanacağını ve ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkum olacağını bilmek zorunda. Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak ve doğrudan mezarlığa gidecek bunları bilmek ve buna göre hareket etmek durumundalar” dedi.
“Devletimize ve Milletimize Sadakatle Hareket Edeceğiz”
Davanın karar duruşmasına katılarak yakından takip ettiklerini dile getiren Milletvekili Özkaya, “Şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize Allah şifa versin. Bu 1 dolara istihbarat örgütlerine ve uluslar arası emperyalistlere satılık haşhaşi cinayet fedailerine bir ders olsun. Onları savunanlar, destek olanlar ve sevenlerde kendilerini düzeltsinler. Bu millete ihanetin bedeli ağır olur” dedi. Özkaya Açıklamasında “Eğer bu topraklarda, bu coğrafyada hep beraberce yaşayacaksak, devletimize ve milletimize sadakatle hareket edeceğiz. Elbette ki yönetimi beğenmeyenler olabilir, ama bunun yolu demokratik seçimlerle olmalı. Demokratik yollarla iktidarı değiştirmeye gayret etmeli. Bunun dışındaki tüm yöntemler, şiddetler, terörizm, baskı ve müdahale ile sonuç alamayacağını ve kendilerini nasıl bir sonun beklediğini bir kez daha görmüş oldular”

Son Haberler

“Teröristlerle Kol kola Olan Kişilerin Meclis Çatısı Altında Bulunması Kabul Edilemez”

21 Ocak 2022

 “CHP’nin Kanuna Neden Karşı Çıktığı Şimdi Görüldü ”

28 Aralık 2021

 “Üreten ve İstihdam Oluşturan Tüm İşletmelerimizin Yanındayız”

27 Aralık 2021

Özkaya, MÜSİAD Yönetimi ile Bir Araya Geldi

20 Aralık 2021

Adalet, ekmek kadar, su kadar, hava kadar hepimiz için zorunludur

10 Aralık 2021

2022 Çiftçilerimiz Açısından Güzel Bir Yıl Olacak

01 Aralık 2021