ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“14 Tıp Bayramını Kutluyorum”

13 Mart 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“14 Tıp Bayramını Kutluyorum”

Milletvekili Özkaya “14 Mart 1827 yılında Sultan II.Mahmud döneminde  Osmanlı’nın batılı anlamda ilk tıp okulu “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” açılmış, ve 1919 yılından itibaren bu tarih Ülkemizde tıp bayramı olarak kutlanılmaktadır. Toplumun ve bireylerin sağlıklarının korunması, sağlıklarıyla ilgili yaşadıkları rahatsızlıkların giderilmesi milletlerin en önemli gaye ve hedefleri arasındadır. Buradan hareketle insanların sağlıklarına kavuşmasını gaye edinen hekimlik vazifesi çok mühim ve önemli bir görev olarak toplumlar tarafından kabul edilmiştir” dedi.

“Sağlık Çalışanları Karşılığı bulunmayan bir fedakârlık timsali göstermektedir”

Milletvekili Özkaya, doktorların ve sağlık çalışanlarının, insanların sağlıklarına kavuşması ve hayata tutunmaları gayesi ile çok büyük fedakarlıklarla çalıştıklarını belirterek, “Sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız, zor şartlar altında canları pahasına görev yapmaktadır. Bu pandemi dönemi ile birlikte adeta insanlarımız için kendilerini feda etmekte, karşılığı bulunmayan bir fedakârlık timsali göstermektedir” dedi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti iktidarlarının her zaman sağlık çalışanları ve doktorların yanında olduklarını kaydeden Milletvekili Özkaya, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde partimiz ülkemizde sağlık alanında muhteşem bir dönüşüm ile adeta bir devrim gerçekleştirdi. Sağlık alanında bugün geldiğimiz nokta çok şükür bir çok Avrupa ülkesinin ilerisindedir. Pandemi dönemi de gösterdi ki, sağlık alanında yapılan yatırımların zayi olmamıştır. Sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız içinde yine bizim iktidarlarımızda tarihi iyileştirmeler yapılarak, önemli bir değişim yaşanmıştır” dedi. Milletvekili Özkaya, “14 Mart Tıp bayramı münasebetiyle ülkemizin bu alanda geldiği noktanın daha ilerisine erişmesini temenni ederek, tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın tıp bayramını tebrik ediyorum. Fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyor, aileleri ve sevdiklerine esenlikler diliyorum” dedi.

Son Haberler

“Afyonkarahisar’da Tüm Belediyeleri AK Belediyecilik ile Buluşturacağız.”

01 Aralık 2023

“Milletimizin Gönlüne Girecek Adayları Belirleyeceğiz”

12 Kasım 2023

“Yaparsa AK Parti Yapar”

10 Kasım 2023

Türkiye Cumhuriyeti 100. Yaşında

29 Ekim 2023

“3 İlçemiz ile 1 Beldemize Doğalgaz Hayırlı Olsun”

26 Eylül 2023

Özkaya,  TMO Tüm Hububat Ürünlerini Alacak.

03 Temmuz 2023