ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

20 Kasım 2020

Yarınlarımız olan kıymetli çocuklarımız, dünya hayatımızın neşesi ve saadet kaynağıdır. Mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan vesilesidir.’ (Enfâl, 8/28)  ayeti kerimesinde de belirtildiği üzere biz inanan Müslümanlar için ayrıca bir imtihan vesilesi olan çocuklarımızın her türlü mesuliyeti de yine bizlerin üzerindedir.

Dünyada Çocuk Hakları Günü her ne kadar 1990 yılında Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinin imzasından itibaren korunuyor olsada, kadim medeniyetimiz ve1400 yıllık kutsal inancımız her zaman çocuklara ayrı bir önem ve ehemmiyet vermiştir. Kutsal Kitabımız’da ve Peygamber Efendimizin yaşantısında çocuklara ne derece önem verildiği ve inanlara çocuklara nasıl davranılması gerektiği ile ilgili tavsiyelerde bulunmuştur. Onlara şefkatle yaklaşmanın, ahlaki ve manevi olarak örnek olmanın önemine dikkat çekilmiştir.

Bugünümüz ve yarınlarımız arasında en önemli bağı oluşturan çocukların, her biri yarınların önemli bireyleri olacağı bilinci ile hareket etmek, çocukları bu minvalde yetiştirmek ve ahlaki değerlerimizi aşılmak her birimizin mesuliyetidir.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın, eğitimlerinden, sağlıklarına ve en önemlisi kişisel gelişimlerine katkı sunmak, onları şefkat ve merhamet ile yetiştirmek Peygamber Efendimizin beyanı ile “Çocukları hakkıyla sevmek ve onları korumak, cehennemden kurtuluşa vesiledir.”.

2053 ve 2071 ideallerimizi emanet edeceğimiz geleceğimiz, vatanımızın, bayrağımızın, milletimiz ve devletimizin teminatı çocuklarımızı  milli ve manevi değerlerimiz ışığında en temel hakları olan, eğitim, sağlık, sevgi ve yaşam haklarına sahip olarak yetişmeleri için büyük gayretle çalışıyoruz ve çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın sahibi olacak çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününü kutluyor, bütün dünya çocuklarına sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

Son Haberler

Milletin Kahramanlık Destanı

17 Temmuz 2024

Kiraz Bahçeleri ve Meyve Hali Ziyareti

01 Temmuz 2024

Kurban Paylaşmak ve Teslimiyettir

14 Haziran 2024

Milletimizle Her Zaman Birlikteyiz

14 Haziran 2024

TOKİ’de İndirim Müjdesi

06 Haziran 2024

Enerji Yatırımları Hızla Devam Ediyor

30 Mayıs 2024