ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“2024 Bütçesi 85 Milyon Vatandaşımızın Bütçesidir”

25 Aralık 2023

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, TBMM’de görüşülerek kabul edilen 2024 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

“Cennet Vatan İçin Ne Yapsak Azdır”

Açıklamasında ülkemizi yasa boğan şehitlerimizi anarak başlayan Milletvekili Özkaya, “Şehitlerimizin bizlere emaneti bu cennet vatan için ne yapsak azdır, onların haklarını ödememiz asla mümkün değildir. Türkiye, terörle mücadelede kararlı, caydırıcı ve etkin bir şekilde eşsiz mücadelesine emin şekilde devam ediyor. Gayemiz terörün yerinde kökünü kazıyarak, milletimizin birliğini, ülkemizin bütünlüğünü tehdit eden tüm unsurların ortadan kaldırılmasıdır. Bu amaçla büyük bir kahramanlık örneği göstererek görevlerini ifa eden kahraman ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

“2024 Bütçesi 85 Milyon Vatandaşımızın Bütçesidir”

AK Parti Hükümetlerinin 22. Bütçesini yaptığına dikkat çeken Milletvekili Özkaya, “Savunma Sanayinden, sağlığa, kültürden ulaştırmaya ve tarım gibi  bir çok alanda milletimizin bütçesini kabul etmiş bulunuyoruz” dedi. Milletvekili Özkaya, her alanda büyük bir ivme ile Türkiye’nin yoluna devam ettiğini ifade ederek, “Çiftçilerimizin, üreticilerimizin, çalışanlarımızın ve hasılı milletimizin tüm kesimine hitap eden 2024 yılı bütçemizin hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi. Milletvekili Özkaya, açıklamasında, “Bu bütçeye bakanlar savunma sanayinde yeni atılımları, büyük devrimleri, eğitimdeki ivmeyi, üniversiteli öğrencilerimize verilen burs, konaklama gibi imkanları görecektir, bu bütçeye bakanlar çalışanlarımıza yönelik atılan adımları görecektir, bu bütçeye bakanlar üreticilerimize, sanayicilerimize sağlanan imkanları, çiftçilerimize verilen destekleri, sağlık alanındaki sunulan hizmetleri görecektir. Türkiye’de 22 yıldır Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tarihi atılımları hayata geçiren, yatırımları, hizmetleri ile destan yazan AK Parti Hükümetlerimizin yeni bir destanı bu bütçededir. Bu bütçe 85 Milyon vatandaşımızı merkeze alan Türkiye’nin bütçesidir.” dedi. Milletvekili Özkaya, Bütçe Kanununa yönelik eleştirilere ise, “Milletimiz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimize 5 yıllık süreçte bütçe yapma, Türkiye’yi yönetme yetkisi vermiştir. Toplumu anlamayan, milletten kopuk siyaset anlayışı ile herşeye karşı çıkanların bu bütçeyi eleştirmesinden daha doğal bir şey yok. Biz, Milletimizin desteği ile sürdürdüğümüz hizmet yolculuğuna az laf, çok iş diyerek devam ediyoruz” dedi. Milletvekili Özkaya, açıklamasında son olarak, Afyonkarahisar’ın ilk Milletvekili İsmail Şükrü Çelikalay’ı da anarak, “Bugün ayrıca Şükrü Hoca’nın vefaat yıldönümü, bu vesile ile onuda rahmetle, saygıyla anıyorum. Onların emaneti bu makamlarda en faydalı şekilde milletimize hizmet etmeyi Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Son Haberler

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023

“2024 Bütçesi 85 Milyon Vatandaşımızın Bütçesidir”

25 Aralık 2023

“Afyonkarahisar’da Tüm Belediyeleri AK Belediyecilik ile Buluşturacağız.”

01 Aralık 2023

“Milletimizin Gönlüne Girecek Adayları Belirleyeceğiz”

12 Kasım 2023

“Yaparsa AK Parti Yapar”

10 Kasım 2023

Türkiye Cumhuriyeti 100. Yaşında

29 Ekim 2023