ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”

26 Kasım 2020

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Sincan’da gerçekleştirilen, Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldı.
“Cezaevinden Ancak Cesetleri Çıkacak”
Karar duruşması sonrasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Özkaya, “Sincan’da Akıncı Davaası olarak bilinen 15 Temmuz davalarından Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldık” dedi. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin son kararını verdiğini ve Fetöcü terör örgütü üyelerine ceza yağdırdığını vurgulayan Milletvekili Özkaya, “Terör örgütü üyelerine hem Türkiye Cumhuriyeti anayasal sistemini değiştirmeye teşebbüs etmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi, hemde Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Özel Hareket Dairesini bombalayarak şehit ettiği her bir insan için ayrı ayrı cezalar verildi. Bu şunu gösteriyor, Türkiye’de darbe yapmaya teşebbüs eden kim varsa sonunda Türk Mahkemeleri önünde hesap vereceğini, yargılanacağını ve ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkum olacağını bilmek zorunda. Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak ve doğrudan mezarlığa gidecek bunları bilmek ve buna göre hareket etmek durumundalar” dedi.
“Devletimize ve Milletimize Sadakatle Hareket Edeceğiz”
Davanın karar duruşmasına katılarak yakından takip ettiklerini dile getiren Milletvekili Özkaya, “Şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize Allah şifa versin. Bu 1 dolara istihbarat örgütlerine ve uluslar arası emperyalistlere satılık haşhaşi cinayet fedailerine bir ders olsun. Onları savunanlar, destek olanlar ve sevenlerde kendilerini düzeltsinler. Bu millete ihanetin bedeli ağır olur” dedi. Özkaya Açıklamasında “Eğer bu topraklarda, bu coğrafyada hep beraberce yaşayacaksak, devletimize ve milletimize sadakatle hareket edeceğiz. Elbette ki yönetimi beğenmeyenler olabilir, ama bunun yolu demokratik seçimlerle olmalı. Demokratik yollarla iktidarı değiştirmeye gayret etmeli. Bunun dışındaki tüm yöntemler, şiddetler, terörizm, baskı ve müdahale ile sonuç alamayacağını ve kendilerini nasıl bir sonun beklediğini bir kez daha görmüş oldular”

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023