ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Miraç Gecesi Mesajı

10 Mart 2021

Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Yüce Allah’ın hesapsız kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya gelerek, sonrasında Sidretü’l Münteha olan en yüksek makama yükseltilişinin ifade edildiği Miraç Gecesine yani  Rabbimizin huzuruna eriştiği selamlaştığı bu mübarek geceye hep birlikte ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Mübarek üç aylarımızı idrak ederken, böylesine mübarek bir geceyi idrak ve ihya ederek geçirmek fırsatını bizlere yaşatan Rabbimize şükrediyorum.

Yüce Allah’ın inanan kimselere en zor anında bile dahi bir çıkış yolu göstereceğini ve Müslüman kimselerden yardımının esirgenmediğini gösteren bu mübarek gecede Peygamber Efendimiz yine inananlara namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ile Müslümanların Allah’a şirk koşmadıkça affedileceği müjdesini bizlere getirmiştir.

Bu kurtarıcı müjdelerin idrakinde olarak bu mübarek geceyi en iyi şekilde idrak ve ihya etmenin gayretinde olmalı, bu geceyi Allah’a yönelme, arınma ve tevbe için büyük bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygular ile Yüce Allah’tan bizleri ahirette Peygamber Efendimize komşu eylemesini, Miraç mucizesinin farkında birer Müslüman olmayı nasip etmesi duası ile Afyonkarahisarlı aziz hemşehrilerimizin ve milletimizin Miraç Gecesini tebrik ediyorum. Bu gecenin yaşanan zulümlerin, musibet ve hastalıkların son bulmasına vesile olmasını niyaz ediyorum.

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023