ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Miraç Gecesi Mesajı

10 Mart 2021

Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Yüce Allah’ın hesapsız kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya gelerek, sonrasında Sidretü’l Münteha olan en yüksek makama yükseltilişinin ifade edildiği Miraç Gecesine yani  Rabbimizin huzuruna eriştiği selamlaştığı bu mübarek geceye hep birlikte ulaşmanın mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Mübarek üç aylarımızı idrak ederken, böylesine mübarek bir geceyi idrak ve ihya ederek geçirmek fırsatını bizlere yaşatan Rabbimize şükrediyorum.

Yüce Allah’ın inanan kimselere en zor anında bile dahi bir çıkış yolu göstereceğini ve Müslüman kimselerden yardımının esirgenmediğini gösteren bu mübarek gecede Peygamber Efendimiz yine inananlara namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ile Müslümanların Allah’a şirk koşmadıkça affedileceği müjdesini bizlere getirmiştir.

Bu kurtarıcı müjdelerin idrakinde olarak bu mübarek geceyi en iyi şekilde idrak ve ihya etmenin gayretinde olmalı, bu geceyi Allah’a yönelme, arınma ve tevbe için büyük bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu duygular ile Yüce Allah’tan bizleri ahirette Peygamber Efendimize komşu eylemesini, Miraç mucizesinin farkında birer Müslüman olmayı nasip etmesi duası ile Afyonkarahisarlı aziz hemşehrilerimizin ve milletimizin Miraç Gecesini tebrik ediyorum. Bu gecenin yaşanan zulümlerin, musibet ve hastalıkların son bulmasına vesile olmasını niyaz ediyorum.

Son Haberler

24 Temmuz Gazeteciler ve Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz 2021

Erzurum Kongresi 102 Yaşında

23 Temmuz 2021

Bayram; Teslimiyet, Paylaşmak, Hoşgörü ve Yardımlaşmadır

19 Temmuz 2021

“Tarihte Görülmemiş Bir Cesaretle Millet Darbeye Dur Dedi”

15 Temmuz 2021

Bosna Dostluk Grubu Öğrencileri Kabul Etti

13 Temmuz 2021

“Afyonkarahisar Spor’un Başkenti Olacak”

13 Temmuz 2021