ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“Öğretmenler Milletimizin Gönlünde Önemli Yere Sahiptir”

24 Kasım 2022

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Öğretmenler Milletimizin Gönlünde Önemli Yere Sahiptir”

Öğretmenliğin bir meslek olmadığını, bir idealin yaşatılması için harcanan yaşam olduğunu vurgulayan Milletvekili Özkaya, “Öğretmenler, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin her anlamda ve her alanda bireysel gelişimlerini tamamlaması, bilgi ve birikim açısından daha donanımlı olarak kendilerini geliştirmesi için, çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bugünden evlatlarımızı yetiştirerek yarınlarımızı inşa eden öğretmenlerimize, ne kadar teşekkür etsek azdır. Kadim Medeniyetimiz ve inancımız da her zaman öğretmene, öğretene büyük önem vermiştir” dedi.

“Yarınları İnşa Edecek Nesilleri Yetiştiriyorlar”

Öğretmenlerin büyük ve güçlü Türkiye idealinin gerçekleştirilmesinde, 2053 ve 2071 hedeflerini hayata geçirecek nesilleri ihya etmede büyük görev ve sorumlulukları olduğuna da değinen Milletvekili Özkaya, “Köklerine bağlı, inancı, azmi ve ahlakı ile örnek şahsiyetli bireylerin yetişmesinde, şanlı medeniyetimizin temsilcilerini yine öğretmenlerimiz vasıtası ile yetiştirecek, yarınlara hazırlayacağız” dedi.  Türkiye’nin her alanda gelişmesi, büyümesi ve elde ettiği başarılarda öğretmenlerin çok büyük katkısı olduğuna dikkat çeken Milletvekili Özkaya, “Öğretmenlerimizin bizler ve toplum üzerindeki emek ve gayretleri asla yadsınamaz, bugünlere gelmemizde önemli rolleri olan öğretmenlerimiz milletimizin gönlünde en müstesna bir yerdedir” dedi. Milletvekili Özkaya, mesajında son olarak, “Zorlu şartlar altında milletimizin eğitim hakkına ulaşması için görev yapan ve bu görevlerini icra ederken alçak terör örgütlerinin saldırıları ile şehadete erişen Ayşenur Alkan, Necmeddin, Aybüke ve ismini sayamadığımız nice öğretmenlerimi rahmetle yâd ediyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum” dedi

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023