ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“Türkiye Her Alanda Yeni Zaferlere İmza Atıyor”

25 Ağustos 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekil Ali Özkaya, Zafer Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“ Tarihimizden Aldığımız İlham ile Yeni Zaferlere Milletimizle Yürüyoruz ”

Ağustos ayının Türk tarihinin şanlı zaferleriyle dolu olduğunu kaydeden Milletvekili Özkaya, “Dünya tarihinde yüzlerce şanlı zafer ile adını altın harflerle yazdıran ecdadımız, özellikle ağustos ayında bir çok zafere imza atmıştır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz toprakları bizlere vatan olarak bırakan atalarımız  iman ve inancıyla dünya tarihinde büyük izler bırakmıştır” dedi. Milletvekili Özkaya, “Tarih boyunca milletimizin birlik ve beraberliğini yıkmayı hedefleyen girişim ve türlü saldırıları aziz milletimiz büyük bir inanç ile boşa çıkarmıştır. 1071’de Malazgirt Zaferi ile başlayan, 1922’de Büyük Taarruz ile devam eden şanlı zaferlerimiz, milletimizin her zaman övünç ve gurur kaynağı olmuştur. Şanlı ecdadımızın büyük bir iman gücüyle elde ettiği bu zaferler, bizlere her zaman ilham kaynağı olmuştur. Büyük Taarruzun başladığı, Afyonkarahisar’lı olarak zafer haftasını kutlamanın ayrı bir gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

“Türkiye her alanda yeni zaferlere imza atıyor”

“Kahraman ecdadımızın bizlere en büyük emaneti olan bu aziz vatan topraklarının yanı sıra, vatan ve bayrak sevgisini bizlerde büyük bir şevkle taşıyacak, gelecek nesillere aktarmanın gayretinde olacağız.  Milletimizle ile birlikte, 26 Ağustos 1071 Malazgirt, 27 Ağustos 1389 Kosova, 11 Ağustos 1473, Otlukbeli, 23 Ağustos 1514 Çaldıran, 24 Ağustos 1516 Mercidabık, 26 Ağustos 1526 Mohaç, 24 Ağustos 1578 Vadis Seyl ve 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık gibi nice şanlı zaferlerden aldığımız ilham ve inançla geleceğe yürüyoruz” dedi.  Günümüzde zaferlerin teknolojik atılımlar, büyük yatırım ve projeler ile olduğuna değinen Milletvekili Özkaya, “Ecdadımızın bize bıraktığı şanlı tarihe mahcup olmamak için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, bir çok alanda yeni zaferler elde etmektedir. Özellikle Savunma alanında Türkiye tarihinden aldığı ilhamla büyük atılımlar gerçekleştirmekte, dünya da gıpta ile bakılan bir noktaya gelmektedir. Türkiye ekonomik, sosyal, siyasi, eğitim ve kültürel alanlarda büyük gelişmeler sağlamakta, yüksek teknolojik İHA, SİHA ve diğer alanlarda dünyada büyük zaferlere imza atmaktadır” dedi. Milletvekili Özkaya mesajında son olarak, “Kanlarıyla aziz vatanın her karış toprağını sulayan şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, Sultan Alparslan’dan, Mustafa Kemal’e kadar büyük kumandanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum. Aziz milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023