ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“2022 Yılında Önemli Destekler Sağlayacağız”

31 Ekim 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Dinar, Dazkırı  ve Başmakçı’da partisinin düzenlediği danışma meclisi toplantılarına katılarak partilileri ile bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte Dinar, Başmakçı ve Dazkırı ilçelerini ziyaret eden Milletvekili Özkaya, ilçelere yapılan kamu yatırımlarını anlatarak güncel siyaset ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

“2022 Yılında Önemli Destekler Sağlayacağız”

Dazkırı AK Parti Teşkilatının danışma meclisi toplantısında yaptığı açıklamalarda alt gelir gruplarına ve çiftçiye yönelik yeni çalışmalar yapılacağını duyuran Milletvekili Özkaya, “Eskiden bir yılda yapılan ihracat, bugün bir günde yapılıyor. Şuanda ihracatta rekor üzerine rekor kırıyoruz. İhracat artıkça istihdam ve üretim oluyor. Şuanda dünya genelinde pandemi nedeniyle gıda enflasyonu yaşanıyor. Gıda enflasyonunun doğrudan etkilediği kesimlere önemli destekler vereceğiz. 2022 bütçesinde asgari ücretlilere, emeklilere ve alt gelir gruplarına önemli iyileştirmeler yapacağız. İnşallah bu alanda vatandaşımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçeceğiz. Sosyal yardımlar bütçeden %6’dan fazla durumda. İnşallah önümüzdeki günlerde çiftçimizde dâhil olmak üzere önemli destekleri hayata geçireceğiz. Biz milletimizin refahının artması, daha konforlu ve rahat bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz” dedi.  Dazkırı ve Başmakçı’ya doğalgazı yoğun çalışma neticesinde kazandırklarını belirten Milletvekili Özkaya, “Başmakçı ve Dazkırı ilçelerimize söz verdiğimiz gibi doğalgazı 2022 yılında kazandırıyoruz” dedi.

“Çiftçilerimizin Elektrik ve Akaryakıt Giderlerini Minimuma İndirmeliyiz”

Çiftçilerin en önemli giderinin akaryakıt ve elektrik olduğuna dikkat çeken Milletvekili Özkaya, “ Enerji Bakanımız Fatih bey ve Tarım Bakanımız Bekir beyle görüştüğümüz bir proje var. İnşallah önümüzde ki günlerde çalışmalarını tamamlayarak çiftçimizin giderlerine destek olacak güzel bir projeyi başlatacağız.  Çiftçimizin sulama da kullandığı elektrik enerji ihtiyacını taşınabilir bir hale getiren özel bir firma ile bakanlıklarımız çalışma yürütüyor.  İnşallah bu çalışma neticesinde çiftçimiz vereceğimiz destekleme ile kendisini 3 yılda amorti eden, taşınabilir güneş enerji paneline kavuşacak. Buna makinaya her türlü desteği vererek, yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. İşi bittiğinde bu sistemi evinde bahçesinde muhafaza edecek. İnşallah yine en kısa sürede Elektrikli Traktör de seri üretime başlıyor. Hızlıca bu da yaygınlaşırsa çiftçimizin elektrik ve akaryakıt kısmında giderleri minimize olmuş olacak. Çiftçimizin geliri artmış olacak. Çiftçimizin her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz inşallah. Çiftçilerimizin elektrik ve akaryakıt giderlerini minimuma indirmeliyiz. Bu yönde de önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“Hayali Kürdistan Olanın, Sonu Kabristan Olur”

İlçe Danışma Meclisi toplantılarında muhalefete de yüklenen Milletvekili Özkaya, “Biz icraat yaparız, biz hizmet üretiriz. Onlar sadece konuşur. AK Parti’ye iş yaptıracaksın, yapılan hizmetleri anlatma görevini de CHP’ye vereceksin. Çünkü onlar çokça konuşur, hiçbir iş yapmazlar” dedi. İyi Parti Lideri Meral Akşener’e de yüklenen Milletvekili Özkaya, “İki gün önce gördünüz, sürekli masaya vurarak ben başbakan olacağım diyen hanımefendiyi. Siirt’te kendisine burası kürdistan, bunu neden mecliste dile getirmiyorsunuz. Buranın adı kürdistandır diyen vatandaşa bir şey söyleyebildi mi? O vatandaşa beyefendi siz Kürt olabilirsiniz. Burada yaşayanların çoğu Kürt kökenli de olabilir, ancak Türkiye’de kürdistan diye bir bölge yok diyebildi mi? Hayır diyemedi. Bu nasıl ülkücülük, bu nasıl milliyetçilik? Sırf  HDP’nin  oyuna muhtacız diye, hepsi birlikte CHP HDP İP binmişler bir kayığa gidiyorlar alamete, götürüyorlar bir felakete. Adam karşısında bunları söylüyor, susuyorsun sonra milliyetçilikten, ülkücülükten bahsediyorsun insan Allah’tan korkar. HDP’nin korkusundan kürdistan yoktur diyemiyorlar. Bu tarz söylemleri olanlara Cumhurbaşkanımız ne dedi? Amacı kürdistan diye devlet olanın sonu kabristan olur. Buradan söylüyorum, Bizim Kürt kardeşlerimizle değil, ayrılıkçı terör örgütüyle sorunumuz var” dedi.

 

 

 

Son Haberler

Milletin Kahramanlık Destanı

17 Temmuz 2024

Kiraz Bahçeleri ve Meyve Hali Ziyareti

01 Temmuz 2024

Kurban Paylaşmak ve Teslimiyettir

14 Haziran 2024

Milletimizle Her Zaman Birlikteyiz

14 Haziran 2024

TOKİ’de İndirim Müjdesi

06 Haziran 2024

Enerji Yatırımları Hızla Devam Ediyor

30 Mayıs 2024