ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Çiftçi Desteklemelerinin Artırılmasını Talep Ettiler.

09 Eylül 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti.
Çiftçi Desteklemelerinin Artırılmasını Talep Ettiler.
Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiği program sonrasında Ankara’da ziyaretlerine devam eden Milletvekili Özkaya, Başkan Uluçay ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti. Afyonkarahisarlı çiftçilerin sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye, ileten Milletvekili Özkaya, ziyaret sonrasında açıklamalarda bulundu. “İl Başkanımız Hüseyin bey ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanımıza çiftçilerimizin yaşadığı sorunları ileterek, çözümü noktasında yapılabilecekleri konuştuk. Tarımsal sulama projeleri ile alakalı karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah ilimizde sulama ile alakalı sorunları tarihe gömeceğiz” diyen, Milletvekili Özkaya bu yılın kurak geçmesi nedeniyle sulama sorunlarına ivedi çözüm bulunması gerektiğini de iletti. Çiftçiye verilen Mazot ve gübre desteklerinin de artırılması gerektiğini Bakan Pakdemirli’ye ileten Milletvekili Özkaya, “Dünya genelinde pandemi dolayısıyla fiyatları artan gübre ve mazotta çiftçimize daha fazla destek verilmesi gerektiğini Bakanımız Bekir bey ile görüştük. İnşallah bu alanda da Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerekli çalışmaların yürütüldüğünü öğrendik” dedi.

Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde yaşanan personel eksikliği gibi konularında görüşüldü ziyarette, Milletvekili Özkaya, “Personel eksiğimizin giderilmesi için Bakanımızdan destek talep ettik. Çiftçilerimize yönelik eğitimlerin ilimizde artırılması hususunda destek istedik. İlimiz özelinde yumurta sektöründen, haşhaş ekimi ile alakalı çiftçilerimizin, üreticilerimizin birçok sorununu kapsamlı bir şekilde Bakanımız ile görüştük” dedi. Milletvekili Özkaya, talep dinlemediğini, aynı zamanda sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunduğunu ifade ederek, “AK Parti olarak hemşerilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve tüm teşkilatımız ile Afyonkarahisar’ın emrindeyiz” dedi.

“Tüm teşkilatımız ile Afyonkarahisar’ın emrindeyiz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da ziyaretin ardından bir açıklama yaptı. Uluçay, “Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde yaşanan personel eksikliği gibi konuları görüştük. Personel eksiğimizin giderilmesi için Bakanımızdan destek talep ettik. Çiftçilerimize yönelik eğitimlerin ilimizde artırılması hususunda destek istedik. İlimiz özelinde yumurta sektöründen, haşhaş ekimi ile alakalı çiftçilerimizin, üreticilerimizin birçok sorununu kapsamlı bir şekilde Bakanımız ile görüştük” dedi. Uluçay, sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunduğunu ifade ederek, “AK Parti olarak hemşerilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Tüm teşkilatımız ile Afyonkarahisar’ın emrindeyiz” şeklinde konuştu.

Ziyarete Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ve çok sayıda Genel Müdür de katıldı.

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023