ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Özkaya, Bakan Selçuk ve Bakan Yardımcısı Eldemir ile Görüştü

28 Ocak 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la görüştü. Görüşmenin ardından Bosna-Hersek Büyükelçisini Mecliste misafir eden Özkaya, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i de ziyaret ederek ilimiz sağlık sorunlarını masaya yatırdı.ziyaretlerle ilgili açıklama yaptı.
Özkaya, “Bakan Selçuk, Taleplerimize Destek Olacak”
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ziyaret eden Milletvekili Özkaya, ziyarette Afyonkarahisar’ın eğitim alanında sorunlarını ve yapılacak eğitim yatırımlarının konuşulduğunu kaydetti. Özkaya açıklamasında, “ Sayın Bakanımıza ilimizin eğitim alanında sorunlarını ilettik. Bunun yanı sıra ilimizde bulunan Afyonkarahisar Merkez İmam Hatip Lisesi’nin yeniden yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanımızdan destek istedik. Tüm taleplerimize olumlu yaklaşan Sayın Bakanımıza ayrıca, ilimiz bölgemizde yeni yapılacak okullarla ilgili de desteklerini istedik. Çay ve Emirdağ ilçelerimize Merkezi Sınavla öğrenci alacak yeni lise kazandırılmasını ve Çobanlar İlçemize Tarım Meslek Lisesi kazandırılması taleplerimizi ileterek destek talebinde bulunduk. İlimizde Milli Eğitim camiasında bulunan personel eksikleri hususunu Bakanımıza ilettik. İnşallah bu alandaki eksiklikleri de gidereceğiz” dedi. Milletvekili Özkaya, iletilen taleplerinin tamamının takipçisi olduklarını dile getirerek, Bakan Ziya Selçuk’un da taleplere olumlu yaklaştığını ve en kısa sürede yatırım programına alınması için üzerinde çalışacaklarını kaydettiğini bildirdi. Milletvekili Özkaya ve Yurdunuseven Bakan Selçuk’a misafirperveliği ve ilgisi dolayısıyla teşekkür ederek, ziyaretlerini sonlandırdı.
“Yeni Hastane ve Yatırımların Takipçisiyiz”
Gün boyu ziyaretlerini gerçekleştiren Milletvekili Özkaya, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar’ın sağlık alanında sorunları ile görüşme gerçekleştiren Özkaya, “İlimizdeki sağlık alanında yapılacak ve yarım kalan sağlık projelerini değerli Bakan Yardımcımıza ilettik, sağ olsun konuya yakınlık gösterdiler. Afyonkarahisar’da yapılması planlanan Bölge Hastanesi, Başmakçı, Evciler, Çobanlar ve Bolvadin ilçelerimize yeni hastane kazandırılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Sağlık alanında Afyonkarahisar’ımızın eksiklerinin giderilmesi hususunda destek sözü aldık” dedi. Milletvekili Özkaya ve Yurdunuseven birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette, Bakan Yardımcısı Eldemir’e ilimizdeki personel ve uzman doktor eksiklikleri hususunda da talepte bulunduğunu kaydederek, “Afyonkarahisar’ımız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sağlık alanındaki sorunların giderilmesi, eğitim alanındaki eksikliklerimizin tamamlanması için Afyonkarahisar Milletvekilleri olarak ortak akıl ile hareket ediyor, tüm sorunların takibini birlikte gerçekleştiriyoruz” dediler.
“Bosna Hersek ve Türkiye Sonsuza dek Kardeş Kalacak”
Ziyaretleri esnasında Milletvekili Özkaya, Bosna Hersek Büyükelçisi Adis Alagiç’i TBMM’de misafir etti. Büyükelçi Alagiç ile AK Partili Milletvekilleri ile birlikte görüşen Özkaya, Bosna Hersek halkı ile Türkiye’nin kader birlikteliği olduğunu ve sonsuza dek kardeş hukukunu muhafaza eden iki ulus olduğunu söyledi. Özkaya, Türkiye’nin tüm imkanları ile Bosna Hersek halkının yanında olduğuna vurgu yaparak, Büyükelçi Alagiç’e hediye takdiminde bulundu. Milletvekili Özkaya son olarak, ““Afyonkarahisar ve İlçelerimiz için elimizden geleni değil, daha fazlasını yapmanın gayretindeyiz. Ak Parti Milletvekilleri olarak İlimize yapılacak hizmetlerin takipçisiyiz. İlimizin Sağlık alanında ve Eğitim alanında ki başlıca sorunlarını ve bu alandaki yatırımların hızlandırılması maksadıyla ilgili Bakanımız ve Bakan Yardımcımıza taleplerimizi ilettik.”

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023