ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Özkaya; Fuat Avni Hakkında Açıklamada Bulundu

20 Ocak 2021

Afyonkarahisar Milletvekili Özkaya’dan müebbet hapisle cezalandırılan iki Fuat Avni hesabı kullanıcıları hakkında açıklama
AFYONKARAHİSAR (AA) – AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “anayasal düzeni ihlale teşebbüs” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan sosyal medyada Fuat Avni hesabının kullanıcıları arasında olduğu öne sürülen eski Başbakanlık uzmanı Mustafa Koçyiğit ile İstihbarat Daire Başkanlığı eski çalışanı Bülent Günay hakkındaki ilk başvuruyu kendisinin yaptığını belirtti.

Özkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar Koçyiğit ile Günay’ın Fuat Avni sosyal medya hesabını kullananlar arasında yakalanabilenlerden olduğunu kaydetti.

Fuat Avni hesabının 2013, 2014 yıllarında sosyal medyada meşhur olduğunu dile getiren Özkaya, şöyle devam etti:

“FETÖ Terör Örgütünün 17-25 Aralık sürecinde ve ondan sonra yerel seçimlere gittiğimiz dönemde Cumhurbaşkanı seçim süreciyle ilgili her gün yalan, iftira, dedikodu montaj kasetlerinden notlar paylaşıyorlar veya FETÖ Terör Örgütünün kamudaki görevleri varsa seyrettikleri gizli bilgileri yayıyorlardı. Ben o zaman şunu tespit etmiştim. Bu bir ortak hesap. Bu ortak hesabın içinde emniyet istihbarattan insanlar, gazeteciler ve değişik meslek erbapları var. FETÖ Terör Örgütünün basın yayın organlarındaki kişiler var. Bunlar bir havuza bilgileri aktarıyorlar o havuzdan da kişiler sırayla yazarak paylaşıyorlar. Tehdit ve şantajlar yapıyorlar. Fuat Avni’de yayınlananların ve ona benzer bir kaç hesap daha vardı.”

Bu hesaptakilerin tamamındaki ses kayıtları, montaj ses kayıtlarını Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlere doğru giderken bunları dinletiyordu yayınlıyordu ve o örgütün propagandasını yaptığını dile getiren Özkaya, “O zaman biz bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Dedik ki bu terör örgütünün üyeleri bir ortak hesabı kullanıyorlar. Bunların ismi Sait Sefa isminde bir gazeteciydi FETÖ’cü gazeteci. Diğerleri Emre Uslu, Önder Aytaç, ve daha değişik isimlerde var.” şeklinde konuştu.

Özkaya, şunları kaydetti:

“Bu isimlerin bir kısmı kaçacaklar bunlarla ilgili savcılık yurt dışı çıkış yasağı kararı alsın tutuklamayı gerektirenlerin tutuklanabilir. Tutuklamayı uygun görmüyorsa mahkeme adli kontrol yurt dışı yasağı konsun diye. Maalesef bunların hepsi yurt dışına kaçtılar. Ancak yakalanabilenlerden bir kısmı 18 Ocak’ta müebbet hapis ve değişik hapis cezalarına cezalarını aldılar. Özü terör örgütü devletin bütün kılcal damarlarına kadar yerleşmişti. Yaklaşık 40 yıl süren bir sürecin sonunda bugün Türk yargısı, sayın Cumhurbaşkanının liderliğinde devletten bu terör örgütünü önemli bir kısmını temizlemiş oldu.”

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesinde 18 Ocak’ta görülen karar davasında Fuat Avni hesabının kullanıcıları arasında olduğu öne sürülen eski Başbakanlık uzmanı Mustafa Koçyiğit ile İstihbarat Daire Başkanlığı eski çalışanı Bülent Günay, “anayasal düzeni ihlale teşebbüs” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Son Haberler

Milletin Kahramanlık Destanı

17 Temmuz 2024

Kiraz Bahçeleri ve Meyve Hali Ziyareti

01 Temmuz 2024

Kurban Paylaşmak ve Teslimiyettir

14 Haziran 2024

Milletimizle Her Zaman Birlikteyiz

14 Haziran 2024

TOKİ’de İndirim Müjdesi

06 Haziran 2024

Enerji Yatırımları Hızla Devam Ediyor

30 Mayıs 2024