ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Özkaya,  TMO Tüm Hububat Ürünlerini Alacak.

03 Temmuz 2023

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya,  son günlerde üreticilerin gündemini meşgul eden hususlar üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Özkaya,  TMO Tüm Hububat Ürünlerini Alacak.

Tarım ve Orman ile Ticaret Bakan Yardımcıları ile görüştüğünü ifade eden Milletvekili Özkaya, “Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar, ilgili Bakan Yardımcılarımız, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürümüz ve Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürümüz ayrı ayrı görüşerek, çiftçilerimizin arpa buğday satışları ile alakalı sorunlarını görüştük. Afyonkarahisar’daki çiftçilerimizin ÇKS sistemine kayıtlı olarak üretmiş olduğu tüm arpa ve buğdayları Toprak Mahsulleri Ofislerimiz vasıtası ile alacağız. Mümkün olduğu kadar geniş alanda alım yerlerinin açılması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hemşehrilerimiz de takdir eder ki herkes ürününü aynı gün ve saatte vermek istiyor, ne yazık ki bunun mümkünatı yok. Piyasa ile devletimizin verdiği fiyat arasında 2 TL gibi bir fark var, bu nedenle üreticilerimizden ürünlerinin fiyatları değerlerini bulmadan vermemesi, sabırlı olmaları. Tekraren belirtmek istiyorum ki, tüm hububatlarını TMO vasıtası ile alacağız, Tarım Kredi Kooperatiflerimiz de inşallah bir yıllık ihtiyacı stoklarında bulunması rağmen, kooperatife borcu olan çiftçilerimizin ürünlerini alması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah kısa sürede bu hususta da bir neticeye ulaşacağız” dedi.

“Kiraz Üreticilerimiz için Çalışmalarımız Sürüyor”

Sultandağı ve Çay bölgesindeki Kiraz üreticilerinin sorunları ile alakalıda bilgilendirme yapan Milletvekili Özkaya, “İhracatçı Birlikler Başkanımız ve ilgili bakan yardımcımız ile bu konuyu da ayrı ayrı görüştük. Bu konuda da çiftçilerimizin mağdur olmayacağı bir fiyat üzerinden ürün alınması ve kaliteli ürünlere verilebilecek en yüksek fiyatın verilerek çiftçilerimizin mağdur edilmemesi için talepte bulunduk. Yarından itibaren inşallah kiraz alınmaya başlanacak. Çiftçilerimiz, üreticilerimiz müsterih olsunlar, AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe, onların mağdur edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Çiftçilerimizin ürünlerinin mümkün olan en iyi fiyatlarla alınması ve değerlendirmesi için AK Parti olarak var gücümüz ile çalıştığımızı bilmelerini istiyorum” dedi.

 

Son Haberler

Milletin Kahramanlık Destanı

17 Temmuz 2024

Kiraz Bahçeleri ve Meyve Hali Ziyareti

01 Temmuz 2024

Kurban Paylaşmak ve Teslimiyettir

14 Haziran 2024

Milletimizle Her Zaman Birlikteyiz

14 Haziran 2024

TOKİ’de İndirim Müjdesi

06 Haziran 2024

Enerji Yatırımları Hızla Devam Ediyor

30 Mayıs 2024