ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

“Teröristlerle Kol kola Olan Kişilerin Meclis Çatısı Altında Bulunması Kabul Edilemez”

21 Ocak 2022

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in fezlekesi ile alakalı gerçekleştirilen toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Teröristlerle Kolkola Olan Kişilerin Meclis Çatısı Altında Bulunması Kabul Edilemez”

TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırılması ile alakalı toplantı gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Milletvekili ve Karma Komisyon Başkanvekili Ali Özkaya, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada devletin ve milletin bütünlüğüne kast edenlere müsamaha gösteremeyeceklerine dikkat çekti. Başkanvekili Özkaya, “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hukuk kuralları içerisinde herkes istediğini söylemekte, istediğini yapmakta özgürdür. Ancak Milletimizin, Devletimizin bütünlüğüne kast etmiş teröristlerle kol kola olan kişilerin TBMM çatısı altında bulunmasına asla müsaade edemeyiz. Bu hem şehitlerimize hem de aziz milletimize karşı en büyük saygısızlıktır” dedi.

“Dünyada Hiçbir Sistem Buna Müsaade Etmez, Bizde Etmeyeceğiz”

Dünyada hiçbir demokratik sistemde böyle bir durumun kabul edilemeyeceğini ifade eden Milletvekili Özkaya, “Hiçbir sistem kendisini ortadan kaldırmayı amaçlayan terör örgütünü öven, yücelten kişi ve kurumlara müsamaha gösteremez. Bu kişi, sevgilisi olduğu iddia edilen bir terörist ile terör örgütünün üniformasını giyerek pozlar veriyor. Bunu dünyanın hangi ülkesi kabul edebilir? Biz de bu hususta ne gerekiyorsa hukuk içerisinde az evvel de söylediğim gibi mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine kast eden hiçbir eyleme, terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz” dedi. Komisyonun en hızlı şekilde karara varacağını da sözlerine ekleyen Milletvekili Özkaya, “Bu dosyaları inceledim. Açık ve net bir şekilde öldürülen teröristin sevgilisi olduğu, bu teröristin cebinden çıkan telefon ve not defterinde her şey ortaya çıkmış, savcılık da bunları tespit edip Meclis’e göndermiş. Biz Parlamento’muzda, asker ve korucularımızı şehit eden PKK terör örgütü mensubunun sevgilisi/sözlüsü adı altında ve âdeta onun temsilcisi gibi milletvekili seçilen kişinin dokunulmazlıktan yararlanmasını kabul edemeyiz. Milleti ve devleti bölmek isteyen sonucuna katlanacaktır” dedi. Komisyon toplantısının Hazırlık Komisyonu kurulması kararı ile sonlandığı belirtildi. Kurulan Hazırlık Komisyonu’nun bir ay içerisinde raporunu komisyona sunacağını ifade eden Milletvekili, “Komisyon görüşülecek olan dosya Genel Kurul’a sunulacak, eğer burada kabul edilirse, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dosya gönderilecek. Kabul edilmez ise konu dönem sonuna kalacak” dedi.

Son Haberler

“Afyonkarahisar’da Tüm Belediyeleri AK Belediyecilik ile Buluşturacağız.”

01 Aralık 2023

“Milletimizin Gönlüne Girecek Adayları Belirleyeceğiz”

12 Kasım 2023

“Yaparsa AK Parti Yapar”

10 Kasım 2023

Türkiye Cumhuriyeti 100. Yaşında

29 Ekim 2023

“3 İlçemiz ile 1 Beldemize Doğalgaz Hayırlı Olsun”

26 Eylül 2023

Özkaya,  TMO Tüm Hububat Ürünlerini Alacak.

03 Temmuz 2023