ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

Türkiye Cumhuriyeti 100. Yaşında

29 Ekim 2023

1071 yılında yurt edindiğimiz Anadolu’da bin yıldır türlü badireleri atlatan, tarihinde zilleti asla kabul etmeyerek 7 düvele karşı mücadele veren tarihe adını altın harfler ile kazıtan şanlı ecdadımız İstiklal Harbi ile yeni bir diriliş başlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır.

Anadolu’nun dört bir yanında düşmana karşı amansız bir mücadele veren, Antepli Şahin Bey, Afyonlu Şükrü Bey, Fatma Bacı, Maraşlı Sütçü İmam gibi nice kahramanları bağrından çıkmıştır. “Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda” mısralarına ilham olacak bir kahramanlık örneği sergileyen ecdat,  vatan için yardan, serden ve candan geçmişlerdir.

Gazi Mustafa Kemal önderliğinde düşmanın kovulmasıyla, Türkiye Cumhuriyeti temeli 1. Meclis’in kahraman üyeleri tarafından ilan edilmiştir. Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca yine düşmanın dahili ve harici müdahalelerine karşı amansız mücadele vermiş, bir çok atılımı ne yazık ki türlü bahaneler ile akamete uğratılmıştır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizin desteği ile kararlı bir şekilde 2002 yılından bu yana ise Türkiye adeta altın çağını yaşayarak Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına yani Türkiye Yüzyılı’na büyük bir aktör olarak hazırlanmıştır. Türkiye Yüzyılı’nda yerli ve millilik oranı yüksek teknoloji ürünlerin her alanda boy gösterdiği, savunmadan, sağlığa Türkiye tarihi bir atılım gerçekleştirerek Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler hedefine erişmiştir.

Türkiye bugün dünyada söz sahibi konumu tüm dünyada mazlum ve mağdurların sesi olan bir ülke olarak pozisyon almış, kendi içerisinde bir çok demokratik, ekonomik ve sosyal atılımları hayata geçirmiştir.

Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış, Büyük Taarruz’un başlangıç noktası olan zaferin şehri Afyonkarahisar’ın TBMM’deki bir temsilcisi olarak aziz milletimize Cumhuriyetin 100. Yılında hizmet etmenin mutluluğu ile bizlere bu imkanı bahşeden rabbimize şükrediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile bizlere bu cennet vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi rahmetle anıyorum. Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Av. Ali ÖZKAYA
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023