ALİ ÖZKAYA AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ

 “Üreten ve İstihdam Oluşturan Tüm İşletmelerimizin Yanındayız”

27 Aralık 2021

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar ve ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirdi.

 “Üreten ve İstihdam Oluşturan Tüm İşletmelerimizin Yanındayız”

Afyonkarahisar programlarına hız veren Milletvekili Özkaya, ilimizde düzenlenen toplantı ve etkinliklere katılarak vatandaşlar ile bir araya geldi. Afyonkarahisar Merkez’de Vali Gökmen Çiçek başkanlığında gerçekleştirilen Zaferin 100.yılı Koordinasyon toplantısı ve Şükrü Çelikalay Vefa Programı gibi programlara katıldı. Milletvekili Özkaya, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni ekonomi modeline ilişkin broşür dağıtımına katılarak, esnaf ve vatandaşlara yeni ekonomi modelini anlattı. Gün sonunda kısa bir değerlendirme yapan Milletvekili Özkaya, “Her fırsatta halkımızın yanındayız, Halkımızın sorun ve taleplerinin çözüm adresiyiz. Bugün çok faydalı programları icra ettik. 1. Meclisin İlk Afyonkarahisar Mebusu Şükrü Çelikalay Hocayı yad ettik. Tarihimizin önemli şahsiyetlerini unutulmaması için gerekli özen ve hassasiyeti hep birlikte göstermeliyiz.” dedi. Milletvekili Özkaya, Afyonkarahisar Pancar Üreticileri Kooperatifi Başkanı İbrahim Eroğlu ve Yönetimini de ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

“Türkiye Tarımsal Üretimde Önemli Bir Konuma Yükseliyor”

Programına Dazkırı ilçesinde devam eden Özkaya, ilk olarak AK Parti Dazkırı İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Ramazan Bayazıt ve partililer ile bir araya geldi. İlçede yapılması planlanan çalışmaları değerlendiren Milletvekili Özkaya’ya partililer ve vatandaşlar doğalgazın ilçeye kazandırılmasını sağlaması nedeniyle teşekkür ettiler. Dazkırı’da taziye ziyaretleri de gerçekleştiren Özkaya, ilçede üretim yapan Tarım Kredi Kooperatifleri Dazkırı Yem fabrikasını ziyaret etti.  Bölge Müdürü Serhat Özübek’ten fabrika hakkında bilgiler alan Milletvekili Özkaya, “Tarım Kredi Yem çiftçimizin ve üreticimizin sigortasıdır. Her zaman çiftçimizin ve üreticimizin yeme ulaşımını kolaylaştırmak gayesi ile piyasanın 50 liraya kadar altında yem tedarik eden ülkemiz için önemli bir kuruluştur. Çiftçimiz ve üreticimizin üretmesi için bizlerde ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Türkiye tarımsal üretimde önemli bir konuma yükseliyor” dedi.  Geçtiğimiz aylarda yangın atlatan özel bir tekstil fabrikasına geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirerek, buradaki faaliyetleri şirket yetkilileri ile inceleyerek, bilgiler edinen Milletvekili Özkaya, “Afyonkarahisar için, Türkiye için üreten, istihdam oluşturan her işletmemizin yanındayız” dedi.
“Verdiğimiz Sözü Tutmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”
2019 yılında meydana gelen depremden etkilenen Dazkırı Kızılören köyünü ziyaret Milletvekili Özkaya, burada inşaası hızla devam eden ve sona yaklaşılan konutlarda incelemelerde bulunarak, gelinen durumla alakalı bilgiler yetkililerden bilgiler aldı. Köy Muhtarı ve vatandaşlar Milletvekili Özkaya’nın projenin hayata geçirilmesinde önemli etkisi olduğuna dikkat çekerek, projeyi başından sonuna takip etmesi nedeniyle de teşekkür ettiler.  Milletvekili Özkaya ise, “Halkımız herşeyin en iyisine layık, Kızılören köyümüz daha önce de bir sel felaketi ile karşı karşıya kalmış bir köyümüz. Bir daha böyle bir mağduriyet yaşamamaları için, biz burada vatandaşlarımıza yeni sağlam çelik konstrüksiyon modern köy yaşamına uygun konutlar yapılmasını istedik. Elhamdülillah verdiğimiz bir sözün daha hayata geçtiğini görmek ve vatandaşlarımızın memnuniyetlerini duymak bizleri memnun ediyor. Allah’ın izni ile  bu ülkede AK Parti oldukça, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan oldukça hiçbir vatandaşımız mağdur olmadı, olmayacaktır da” dedi.  Kızılören köyü sonrasında Dazkırı Çiftlik köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla ile bir araya gelen Milletvekili Özkaya, burada da vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. DSİ tarafından yapımı tamamlanan ve su tutmaya başlan Çiftlik Gölet’ini yerinde gören Milletvekili Özkaya, ilçedeki ziyaretlerini sonlandırarak, Afjet Afyonspor ile Çorumspor maçını taraftar tribününde vatandaşlar ile birlikte izledi. Gün boyu programlarına devam Milletvekili Özkaya’nın son durağı ile Eğitim Bir Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanlığı oldu. Burada Şube Başkanı Mustafa Arslan’ı ziyaret etti. Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Karahisar Sohbetleri programında eğitim camiası, 15 Temmuz ve eğitim üzerine eğitimciler ile sohbet eden Milletvekili Özkaya, Eğitim Bir Sen camiasına teşekkür etti.

 

Son Haberler

“Güçlü Türkiye’nin Hedeflerini Çocuklarımız Gerçekleştirecek”

23 Nisan 2024

AK Parti ile Tarih Yazacağız

24 Şubat 2024

Özkaya, İlçelerde Vatandaşlarla Buluşuyor.

23 Şubat 2024

Özkaya ve Arslan Sahada

17 Şubat 2024

Miraç Kandili ve 6 Şubat Depremi Anma Mesajı

06 Şubat 2024

“2024 yılının daha bereketli bir yıl olacağına inanıyorum”

30 Aralık 2023